آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی قابل حذف نیست

به گزارش جمعه شب خبرنگار ایرنا، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار معاون فضای مجازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: متاسفانه اکنون آثار منفی فضای مجازی بر آثار مثبت آن غلبه دارد، این مساله تحلیل نیست بلکه مبتنی بر آمار موثقی است که مسئولان ذیربط ارائه کرده اند که نشان می دهد چه جرائم و کلاهبرداری ها و مفاسد اخلاقی و سوء استفاده های اقتصادی در این فضا صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: اگر به اصلاح فضای مجازی بی تفاوت باشیم، باز هم ضربه خواهیم خورد.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه فضای مجازی برای ما یک مساله حیاتی است و نباید در این خصوص انفعالی برخورد کرد، اظهار داشت: ما به لحاظ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اخلاقی در این عرصه دچار خسارت شده ایم و اگر بی تفاوت باشیم، باز هم امکان تکرار دارد.
وی تاکید کرد: نباید چشم روی هم بگذاریم، باید مضار و منافع را ببینیم و بعد تصمیم بگیریم.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: در خبرها آمده بود که روسیه برای خودشان یک فضای مجازی ملی درست کرده اند، اگر دیگران می توانند این کار را بکنند چرا ما نتوانیم؟

** لزوم تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات
این مرجع تقلید با تاکید بر تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، یادآور شد: باید امکانات لازم برای تسهیل دسترسی و ورود به فضای مجازی ملی از سوی دستگاه های ذیربط فراهم شود.
وی تاکید کرد: حل مشکل فضای مجازی تنها در حیطه مسئولیت و وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، باید نهادها و سازمان های دیگر هم همکاری کنند تا این مساله به سامان برسد.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: اصلاح و ساماندهی فضای مجازی خواسته رهبر بزرگوار انقلاب، مراجع معظم تقلید، بزرگان و دلسوزان است، اگر امروز اقدام شود از فردا بهتر است، بی توجهی به این مهم خسارات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: متاسفانه برای اصلاح فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برخی مسئولان و دستگاه ها همکاری نمی کنند و یا همکاری شان ضعیف است، امیدواریم نسبت به این موضوع حیاتی احساس مسئولیت کنند و با عزمی راسخ گام بردارند تا مساله کاملا حل شود.
شبد**9207**1953**9122

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


آيت الله مكارم شيرازي


فضاي مجازي


شبكه ملي اطلاعات