ایجاد شهرک های فناوری پیشرفته در استان مرکزی ضروری است

به گزارش ایرنا، «سعید فرخی» عصر شنبه در نشست هم اندیشی ایجاد شهرک فناوری های پیشرفته استان مرکزی در اراک افزود: در راستای ایجاد این شهرک ها باید هیات های کارشناسی از دستگاه های ذیربط، دانشگاه ها و پارک علم و فناوری استان مرکزی به استان های موفق در این زمینه سفر و مشاهدات میدانی و الگوهای موفق را ارائه دهند.
وی بیان کرد: استان مرکزی جز استان های خوب و پیشرو در زمینه گسترش شرکت های دانش بنیان است و با توجه به استقرار 80 واحد دانشگاهی و سه هزار واحد تولیدی و صنعتی می تواند نقش مهمی در توسعه فناوری ایفا کند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: بیش از 75 شرکت دانش بنیان در این استان وجود دارد که بیشتر آنها در پارک علم و فناوری اراک مستقر هستند.
« سعید موسائی» افزود: یکی از مشکلات صنعت، ضعف ورود فناوری های جدید به صنایع است که از طریق شرکت های دانش بنیان می توان این ضعف را برطرف کرد.
وی بیان کرد: شرکت های تولیدی موفق در کشورهای توسعه یافته شرکت هایی هستند که فناوری های خود را به روز می کنند و حاصل دستاوردهای شرکت های دانش بنیان را در تولید مورد توجه قرار می دهند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری مرکزی ادامه داد: توجه به شرکت های دانش بنیان در این استان در سال های اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته و این مهم در سال گذشته شتاب بیشتری داشته است.
وی گفت: دستورالعمل اجرای هفته پژوهش و فناوری سال جاری به استان ها ابلاغ شده که مقرر شده برنامه های هفته پژوهش استان مرکزی در قالب ستادی با ریاست استاندار این استان و دبیری رئیس دانشگاه اراک پیگیری و برگزار شود.
در نشست هم اندیشی ایجاد شهرک فناوری های پیشرفته استان مرکزی مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان استان مرکزی حضور داشتند.
در این نشست مسائل و مشکلات پارک علم و فناوری استان مرکزی بررسی و بر حل مشکلات اعتباری تاکید شد.
3005/3075

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


فناوري


شهرك هاي فناوري


استان مركزي