برگزاری مسابقه ملی دیوار خاک مسلح در دانشگاه شریف

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، این مسابقات هر سال با میزبانی یکی از دانشگاه های کشور و توسط انجمن ژئوتکنیک ایران برگزار می‌ شود و فرصتی است تا شرکت کنندگان در قالب گروه ‌های دانشجویی در یک مسابقه علمی- اجرایی رقابت کنند.
در این رویداد مسابقه دهندگان در طراحی و اجرای نمونه ‌ای از دیوارهای خاک مسلح در مقیاس کوچک به رقابت پرداخته و در ضمن، کاربرد مفاهیم تئوری را که در دانشگاه آموخته اند در عمل تجربه می کنند.
در این رقابت هر گروه با ساخت یک جعبه‌ چوبی با ابعاد مشخص، آن را با ماسه خاکریزی و متراکم کرده و با نوارهای کاغذی مسلح می‌ کند.
هدف آن است که گروه ‌ها دیوار خاک مسلح بهینه و پایداری را برای تحمل خاک محصور شده در جعبه ماسه و نیز بارهای سربار قائم و افقی و دینامیکی در نظر گرفته‌ شده، طراحی و اجرا کنند. معیار اصلی داوری، استفاده از حداقل مقدار نوارهای کاغذی مسلح کننده است.
همچنین گروه ‌ها باید تمام فرآیندهای تحلیل و طراحی خود را از جمله آزمایش های مورد نیاز و نتایج آنها، تحلیل و طراحی ها به صورت دستی و نرم افزاری و به شیوه‌ ای مؤثر ارائه دهند.
این دوره از مسابقات با آیین نامه جدید برگزار خواهد شد. دوره های پیشین به ترتیب در دانشگاه های تربیت دبیر شهید رجایی (دو دوره)، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه تربیت مدرس برگزار شده است.
آخرین مهلت ثبت نام در پنجمین دوره‌ «مسابقات ملی دیوار خاک مسلح»، 27 آذر سال جاری خواهد بود و علاقمندان می توانند برای دریافت آیین نامه، کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به تارنمای مسابقات به نشانی http://geowall.geochallenge.ir مراجعه کنند.
انجمن مکانیک خاک و مهندسی پی (ژئوتکنیک) ایران با هدف شناساندن جایگاه حرف ژئوتکنیک و کارشناسان آن و ایجاد همکاری و هماهنگی بین ایشان در زمینه‌ های علمی،‏ کاری و پژوهشی تشکیل شده است. اعضای انجمن از بین کارشناسان و متخصصان دانش آموخته رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی زمین‌شناسی و سایر رشته‌ های وابسته انتخاب شده‌اند.
علمی**9157*2017

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


علم و فناوري ايران


مسابقه ملي ديوار خاك مسلح


دانشگاه صنعتي شريف