جشنواره ای برای توجه به اهمیت صنایع و فناوری‌های دریایی

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ چهارمین دوره از جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، آبان ماه 1397 در سه حوزه اصلی دانش آموزی، دانشجویی و صنعتی (طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور) برگزار می شود و محمدسعید سیف در دومین نشست شورای راهبردی و سیاستگذاری این جشنواره افزود: طرح برگزاری جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با هدف ترویج مباحث مرتبط با دریا در میان شرکت های دانش بنیان دریایی، دانشجویان، دانش آموزان با مشارکت ارگان ها و نهادهای دریایی طی جلسات مختلف تهیه شده است.
سیف تاکید کرد: لزوم توجه بیشتر به اهمیت و جایگاه دریا و صنایع مرتبط با آن، مهم ترین هدف برگزاری این جشنواره است.
وی همچنین گفت: این امکان و فرصت وجود دارد که به منظور بهره برداری بهتر از این جشنواره در صورت ارائه پیشنهادها و موضوعات جدید بتوانیم برنامه هایی در این راستا تدوین کنیم.
سیف با اشاره به فعالیت شش سازمان مستقل در این جشنواره بیان کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امام خمینی نوشهر، دانشگاه آزاد قزوین، دانشگاه هرمزگان و موسسه رده بندی ایرانیان 6 دبیرخانه مستقلی هستند که امور مربوط به بخش های مختلف جشنواره را انجام می دهند.
وی در ادامه افزود: ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی به عنوان دبیر خانه این جشنواره کلیات، زمان برگزاری و پیش بینی های لازم را مدیریت و شرایط را فراهم می کند، همچنین انجام مسابقات و تقدیر از برگزیدگان همزمان با جشنواره ( یکم الی 3 آبانماه 97) خواهد بود که جوایز را ستاد تقبل کرده است.
سیف در ادامه با بیان این که طبیعتا تمام دبیرخانه ها نیاز به کمک و حمایت های فکری، معنوی و مالی دارند، اظهار امیدواری کرد سازمان ها، ارگان ها و شرکت ها نیز به لحاظ فنی و همچنین اجرایی همکاری های لازم را داشته باشند.
وی افزود: با تقبل اهدای جوایز ویژه به تیم های مورد نظر و علاقه خود، تدوین برنامه های بازدیدی از بنادر و صنایع برای تیم های برتر در بخش های مختلف و در اختیار گذاشتن تجهیزات و امکانات می توان از این جوانان حمایت کرد.
سیف اضافه کرد: این یک فعالیت مشترک است لذا روابط عمومی ها و سازمان ها بر اساس رسالت اجتماعی که دارند همکاری های لازم را جهت اطلاع رسانی این جشنواره انجام دهند. تربیت نیروی انسانی، بالا رفتن کیفیت و توسعه فناوری رسالت همه ما است و همه باید درک مشترک داشته و کمک نماییم.
وی در ادامه با بیان این که سازمان ها و شرکت ها برای حل مشکلات فنی و فناوری خود می توانند از این فرصت با در جریان گذاشتن دانشگاه های کشور و برگزاری مسابقات در این جشنواره استفاده نمایند، گفت: حداقل آن این است راه حل های مطرح شده بررسی، موضوع ارزیابی و از تجربیات متخصصین استفاده می شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی در ادامه گفت: با وجود 13 میلیون دانش آموز در کشور، امیدواریم حضور دانش آموزان را بهتر از سال های قبل داشته باشیم و این جشنواره نتایج خوبی داشته باشد.
بر اساس این گزارش، مسابقات ربات های زیر دریایی ROV، جشنواره دانش آموزی، مسابقات شناورهای هوشمند، طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور، مسابقات جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی دریا و ایده بازار بخش های مختلف این جشنواره ملی است و هرکدام دارای دبیرخانه مستقل هستند.
علمی ** 1836 **2017

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


ستاد توسعه فناوري و صنايع دانش بنيان دريايي


چهارمين دوره از جشنواره ملي دريا مسير پيشرفت؛


سيف