جمعی از دانشجویان دانشکده هنر واحد تهران تجمع کردند

به گزارش روز شنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، دانشکده هنر و معماری واحد مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واقع در تقاطع فلسطین و خیابان انقلاب شاهد تجمع جمعی از دانشجویان این دانشکده در اعتراض به انتقال آن از محل فعلی به منطقه سوهانک بود.
دانشجویان در این تجمع صنفی با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار تعهد کتبی مسوولان این دانشکده مبنی بر عدم انتقال آن از محل فعلی به منطقه سوهانک شده اند.
به گفته دانشجویان تجمع کننده ، «محمد علی خبری» ریاست جدید دانشکده هنر و معماری واحد مرکز دقایقی با حضور در بین دانشجویان مدعی شده است که دستور انتقال از سازمان مرکزی دانشگاه صادر شده و او در جریان این تصمیم نبوده است.
یکی از دانشجویان تئاتر دانشکده هنر و معماری واحد مرکز دانشگاه آزاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دلیل اعتراض دانشجویان گفت : دور بودن منطقه سوهانک و همچنین نزدیک بودن محل فعلی دانشکده هنر و معماری واحد مرکز دانشگاه آزاد به تئاتر شهر، جشنواره ها، پلاتوها و کتاب فروشی ها دلیل اصلی اعتراض دانشجویان است.
علوی گفت : اگر ساعت سه بعد از ظهر سوهانک کلاس داشته باشم و ساعت چهار بعد از ظهر در تئاتر شهر کلاس تمرین عملی داشته باشم مجبورم یکی از این دو را حذف کنم که البته هر دو جزو اساسی آموزش محسوب می شود. از طرفی شهریه بالایی برای آموزش از دانشجویان دریافت می شود.
رضا انواری دیگر از دانشجویان با بیان اینکه، نزدیکترین مترو به سوهانک ایستگاه قیطریه است، گفت: این درحالی است که با اتوبوس نزدیک 45 دقیقه نیز تا دانشکده جدید هنر و معماری راه است که تردد در این مسیر برای دانشجویان به خصوص دانشجویان دختر مناطق دور مانند کرج و شهریار بسیار دشوار است.
وی می گوید: اگر کلاس ساعت 7 صبح داشته باشیم حتما از این به بعد باید ساعت دو بامداد از خانه بزنیم بیرون که این منطقی نیست.
دانشجوی خانم دیگری که در رشته بازیگری تحصیل می کند، با اشاره به حضور چند دقیقه ای رییس دانشکده در بین آنان می گوید متاسفانه کسی پاسخگو نیست و رئیس جدید دانشکده نیز ادعا می کند که از هیچ چیزی خبر ندارد و تصمیم از بالا گرفته شده است.این درحالی است که گفته شده که مردادماه این دانشکده منتقل می شود.
وی با بیان اینکه هر ترم بیش از دو میلیون تومان شهریه پرداخت می کند، گفت : انصاف نیست که هزینه های حمل و نقل گزاف نیز به ما تحمیل شود.
وی افزود: در صورت انتقال دانشکده به سوهانک دیگر نمی توانم صبح کلاس بردارم و از طرفی خود به خود به دلیل دوری مسیر سوهانک از حضور در تمرین پلاتو ها، دیدن تئاترها و جشنواره ها محروم خواهم شد.
یکی دیگر ازدانشجویان دختر این دانشکده نیز بااشاره به وجود یک پادگان نظامی روبروی دانشکده جدید احداث شده در منطقه سوهانک، تردد دانشجویان دختر در این منطقه به خصوص در ساعات بعد از ظهر را خطرناک دانست.
گفتنی است به دلیل جلوگیری از ورود خبرنگاران به داخل دانشکده هنر و معماری واحد مرکزی دانشگاه آزاد تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مسئولان این دانشکده نیز به جایی نرسید.
1836**1440

انتهای پیام /*


فرهنگی


تجمع


دانشکده هنر


آزاد اسلامی