حدود 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در کنگاور کشف شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «منوچهر امان اللهی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مأموران انتظامی کنگاور حین کنترل خودروهای عبوری به یک یکدستگاه کامیون و یکدستگاه سواری لیفان که با سرعت زیادی در حال حرکت بودند، مشکوک شده و آنها را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از خودروی کامیون ۱۷ تن ذرت و در بازرسی از خودروی لیفان نیز ۵۱ دستگاه انواع وسایل صوتی قاچاق کشف شد.

سردار امان اللهی تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان ارزش محموله‌های قاچاق کشف شده به حدود ۲ میلیارد ریال می‌رسد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از دستگیری ۲ متهم در این ارتباط و معرفی ان ها به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم خبر داد.

وی در پایان برخورد قاطعانه با پدیده قاچاق و افراد قاچاقچی را از مهمترین برنامه‌هایی عنوان کرد که طی سال‌های اخیر توسط پلیس کرمانشاه عملیاتی شده است.

**کشف بیش از ۸۶ هزار نخ سیگار قاچاق در هرسین

سردار امان اللهی در ادامه از کشف ۸۶ هزار و ۴۰۰ نخ انواع سیگار و ۲۳۰ بسته توتون و تنباکوی قاچاق در شهرستان هرسین و با تلاش مأموران پلیس نیز خبر داد و گفت: پس از اطلاع پلیس از فعالیت شخصی در کار سیگار قاچاق، رسیدگی به موضوع و شناسایی و دستگیری وی از سوی پلیس آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: کاراگاهان پلیس آگاهی هرسین با انجام تحقیقات فراوان موفق به شناسایی شخص مذکور شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به بازرسی از منزل وی اقدام کردند.

وی گفت: در جریان این بازرسی، ۸۶ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار قاچاق به همراه ۲۳۰ بسته توتون و تنباکوی قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به ۲۵۰ میلیون ریال می‌رسید، کشف شد.

سردار امان اللهی در پایان با اشاره به دستگیری یک متهم در این رابططه گفت: برخورد قاطعانه با پدیده قاچاق و افراد قاچاقچی از مهمترین برنامه‌هایی بوده که طی سال‌های اخیر توسط پلیس کرمانشاه عملیاتی شده است.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶‬