دانشگاه و انقلاب مدیون یکدیگر هستند

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز یکشنبه در جمع دانشگاهیان استان در دانشگاه آیت الله بروجردی افزود: اساتید، دانشجویان و فارغ التحصلان نقش مهمی در پیروزی انقلاب ایفا کردند و به عنوان یکی از نیروهای محرکه مردم در انقلاب محسوب می شوند.
وی اظهار داشت: دانشگاه در خلق انقلاب نقش داشت و انقلاب نیز خدمات بسیاری به دانشگاهیان ارائه کرد.
استاندار لرستان تصریح کرد: آنچه پس از انقلاب در حوزه علم و فناوری و ماموریت ذاتی دانشگاهها شکل گرفت انقلاب و تحول بزرگی بوده است بنابراین انقلاب و دانشگاه خدمات متقابل بسیاری داشته اند.
خادمی ادامه داد: دانشگاه در توفیق انقلاب نقش جدی خواهد داشت و کمک می کند با علم که بزرگترین ابزار امروز برای تمدن سازی است به تمدن مورد نظر بنیانگذار انقلاب اسلامی برسیم.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی دانشگاه را حمایت کرده و از آن به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای دستیابی به اهداف خود کمک گرفته است.
وی گفت: 75 واحد آموزش عالی در لرستان با بیش از 75 هزار دانشجوی فعال وجود دارد که باید از این ظرفیتها استفاده کرد.
استاندار لرستان افزود: به دلیل نبود زیرساخت ها در نسل های دوم و سوم دانشگاهی، بین استانها فاصله ایجاد شد و عدم برخورداری از دانشگاههای همسطح با استان های بزرگ، برچسب توسعه نیافتگی را در برخی مناطق ایجاد کرد.
خادمی تاکید کرد: نباید اجازه داد در دانشگاههای نسل سوم و چهارم این فاصله دوباره تکرار شود.
وی توضیح داد: امروز حتی خانواده های روستایی هم چندین فارغ التحصیل دارند که اگر در سطح ملی سیاست گذاری شود فاصله تاریخی بین استانها ایجاد نخواهد شد.
استاندار لرستان بیان کرد: یکی از روش های کاهش فاصله، جدا کردن قراردادهای ملی، وزارتخانه ها و بخش دولتی ازدانشگاه تهران است.
خادمی افزود: در لرستان مراکزی همانند دانشگاه لرستان و آیت الله بروجردی می توانند در این قراردادها مشارکت کنند که تحقق این مهم به کاهش فاصله ها کمک می کند.
وی ادامه داد: قرار است در هر منطقه یک آزمایشگاه مرجع ایجاد شود که انتظار داریم با توجه به مرکزیت جغرافیایی لرستان، این آزمایشگاه در استان ایجاد شود.
استاندار لرستان اضافه کرد: نمایندگان بروجرد در سطح ملی همکاری خوبی با دولت دارند و در سطح محلی نیز مطالبات مردم را به خوبی مطرح و پیگیری کرده و مشکلات و محدودیت های دولت را با مردم درمیان می گذارند.
7190/7269/6060

انتهای پیام /*


فرهنگي


دانشگاه


انقلاب اسلامي