دستاورد ایران از المپیادهای جهانی زیست شناسی 72 مدال است

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، علی الهیار ترکمن در آئین اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی 2018 ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، این المپیاد علمی را فرصتی برای تعامل علمی و فرهنگی میان ملل دانست.
وی تصریح کرد : ایران مهد دانشمندانی چون ابوریحان بیرونی است که در حوزه علم تاثیر شگرفی داشتند و در این مسابقات هم ایران قدرتمند ظاهر شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: صحنه علم بار دیگر شاهد رقابتی سازنده بین دختران و پسران دانشمند بود و امیدوارم اثرات مثبتی از آن را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: از حضور نمایندگان علمی و فرهنگی 70 کشور دنیا خوشحال هستیم و امید داریم کیفیت کار برای شرکت کنندگان قابل قبول باشد.
معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه المپیاد جهانی فرصتی برای تعامل است، تصریح کرد: نتیجه این تعامل به رشد بشری منتج می‌شود چرا که بشر امروز علاوه بر دانش به اخلاق هم نیازمند است و امیدوارم میزبانی بهانه‌ای برای صلح و دوستی و تعامل میان کشورها شده باشد.

* اعلام آمادگی ایران برای میزبانی المپیاد سلول های بنیادی
قائم مقام وزیر در المپیاد جهانی زیست شناسی نیز در این آئین گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهد صلح و دوستی میزبان المپیاد بود و طبق دستور رئیس‌جمهوری و وزیر آموزش و پرورش برای المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی ساختاری اعلام آمادگی می‌کنیم.
فاطمه مهاجرانی ادامه داد: امروز جنس مقاومت ما از نوع مقاومت علمی است و باعث افتخار است که امروز میزبانی المپیاد جهانی زیست شناسی را بر عهده داریم.
وی تصریح کرد: انسان متعالی به دو بال علم و اخلاق نیاز دارد و همانطور که این جمع، سرآمدان علم زیست شناسی هستند باید برای رسیدن به مقام خلیفه الله بودن هم بکوشد.
المپیاد جهانی زیست شناسی 2018 با حضور 78 کشور جهان از 24 تا 30 تیرماه در تهران برگزار شد.
در این آئین برترین‌های این دوره المپیاد جهانی زیست شناسی معرفی شدند و تیم ایران موفق به کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز شد.
در تیم ایران پارمیدا سادات پزشکی و نیکان امیرخانی موفق به کسب مدال طلا، سارا محمدی موفق به کسب مدال برنز و مهدی مسرور موفق به کسب مدال برنز شدند.
همچنین مدال نفر اول این دوره از المپیاد جهانی زیست‌شناسی به neguyen phuong thao از ویتنام اختصاص یافت.
علمی *1883 *1440

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


آموزش و پرورش


مدال های المپیاد جهانی