سازه کروی شیشه ای در اراک طراحی و ساخته شد

«پیام اطمینان» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نصب و ساخت سازه های کروی شیشه ای در سایر نقاط جهان و کشور نیازمند ایجاد اسکلت فلزی، نصب و آبندی شیشه ها دارد در صورتی که تمامی قطعات سازه کروی شیشه ای ساخته شده در پارک و علم و فناوری استان مرکزی در درون محیط کارخانه ساخته و در کمترین زمان در مکان مورد نظر نصب می شود.
وی ادامه داد: حذف اسکلت فلزی، ساخت قطعات کم حجم و سبک از جمله مزایای سازه کروی شیشه ای ساخته شده در اراک برای حمل و نقل و صادرات آسان بوده و بهره برداران از این سازه می توانند به راحتی قطعات این سازه را برای نصب به مکان های مورد نظر حمل و در کمترین زمان نصب کنند.
سازنده این سازه کروی شیشه ای خاطر نشان کرد: مواد اولیه مورد نیاز این سازه از محصولات تولیدی در کشور شامل آلومینیوم، آهن، شیشه و لاستیک تهیه شده است و امکان تهیه این مواد در سخت ترین شرایط نیز امکان پذیر بوده و تحریم های ظالمانه کشورهای غربی تاثیری در تولید و ساخت این سازه ندارد.
اطمینان گفت: ساخت این سازه کروی شیشه ای برای نخستین بار در کشور در اراک ساخته شده است و در صورت حمایت مسئولان و معرفی آن در نمایشگاه های بین المللی می تواند درآمد ارزی بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد.
وی گفت: این سازه در فعالیت های گلخانه ای و مصارف کشاورزی صنعتی، محوطه سازی، آموزشی و تحقیقاتی، ساخت اردوگاه های تفریحی، سقف برج ها و ساختمان ها از جنس آلومینیوم، پلی کربنات و پوشش های پلاستیکی کاربرد دارد.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنعت کشور بیش از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد.
1955/3075/

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


پارك علم و فن آوري


طراحي سازه كروي شيشه اي


استان مركزي