شرکت های دانش بنیان مازندران 300 قلم محصول تولید می کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی معتمدزادگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر آمار شرکت های دانش بنیان استان را بیش از یکصد واحد اعلام کرد و افزود: بعضی از این شرکت ها بیش از 10 محصول تولید می کنند.
وی گفت: هم اکنون 40 درصد از شرکت های دانش بنیان استان با اشتغالزایی یکهزار نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر غیرمستقیم در مجموعه پارک علم و فناوری مازندران فعالیت دارند.
معتمدزادگان گردش مالی شرکت های دانش بنیان مازندران در سال گذشته را بیش از 20 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به این که شرکت های دانش بنیان قادر به ایجاد سه برابری شغل نسبت به بخش های دولتی هستند، باید نگاه ویژه ای جهت فراهم کردن بسترهای لازم برای گسترش زمینه فعالیت این شرکت ها در مازندران صورت گیرد.
وی ادامه داد : در این راستا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ، وام خرد سرمایه در گردش تا سقف 300 میلیون تومان از بانک با نرخ سود 4 تا 12 درصد داده می شود و برای طرح های بزرگ در شرکت های دانش بنیان پر سابقه و در زمینه تولید محصولات تجاری، سقف وام محدودیت نخواهد داشت.
معتمدزادگان گفت : در 2 سال گذشته بیش از 200 اختراع در مازندران در پارک علم و فناوری داوری و ثبت شد و هم اکنون 25 درصد این اختراعات به تولید محصولات تجاری با ارزش رسیده یا در حال مراحل تجاری سازی هستند.
ارزش محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان کشور در سال گذشته 450 میلیون دلار اعلام شد.
مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و 12 مرکز رشد است که چهار مرکز آن از جمله ساری ، آمل ، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند.
1295/ 1602/1654

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


دانش بنیان


تولیدات


نوشهر