لازمه توسعه تکنولوژی اتصال به نهاد علم و دانشگاه ‌است

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکتر «محمودنیلی احمد آبادی» امروز دوشنبه در آیین افتتاحیه رویداد 2 روزه سرمایه گذاری خطر پذیر (UTInvest ) پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سخنانی با اشاره به اینکه دنیا به سرعت در حال تغییر است و در تاریخ، بشر به لحاظ شکل و محتوا این سرعت را تجربه نکرده است، گفت: بطور قطع پایه این تغییرات تکنولوژی و فناوری های جدید است.
وی با تاکید براینکه، پشت تکنولوژی ها علم و دانش است، اظهارکرد: اتفاقی که افتاده علم و سرمایه با یکدیگر متصل شدند و تحولات عظیمی را در دنیا ایجاد کردند.
رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: امروز کسی حرف اول را در توسعه تکنولوژی می زند که به نهاد علم و دانشگاه متصل باشد و هیج جای دنیا را شما نمی توانید مشاهده کنید که حرف اول تکنولوژی را بزند اما دانشگاه ها و مراکز علمی آنها ضعیف باشند.
وی با بیان اینکه، نوآوری تبدیل دانش به ثروت است افزود: پس چرخه علم، ثروت، نوآوری باعث تحولاتی در دنیا شده است.
نیلی احمد آبادی با اذعان به اینکه، در طول سال های گذشته در کشورمان سرمایه گذاری فراوانی در حوزه توسعه علمی و ایجاد مراکز علمی و دانشگاهی شده است، گفت: این باعث شده ما در بخش تولیدات علمی و مقالات پیشرفت های بسیار خوبی دست یابیم.
وی با بیان اینکه، ایران به لحاظ تولید علم در حال حاضر رتبه شانزدهم و در نانوتکنولوزی در رده هفتم دنیا قرار دارد، در عین حال ایجاد ارزش افزوده، نوآوری و وضعیت خلق ثروت ناشی از این پیشرفت های علمی را همچنان نامطلوب دانست.
ربیس دانشگاه تهران در ادامه دلیل اصلی ضعف تبدیل دانش به نوآوری و فناوری های جدید و خلق ثروت را در آموزش های پایه و از کودکستان ها دانست.
وی گفت: البته ما بعنوان نهاد دانشگاه از طریق مراکز و پارک های علم و فناوری وظیفه داریم در میانه این زنجیره وظیفه خود را به شکل موثری انجام دهیم.
نیلی احمد آبادی تاکید کرد: وظیفه اصلی دانشگاه ها در حال حاضر آشناکردن جامعه علمی کشور و سرمایه گذاران و مدیران با مفاهیم جدید نوآوری و فناوری است و برای شکل گیری این فرایند بایستی ‌در شیوه نگرش دانشجویان نسبت به گذشته تغییر ایجاد کنیم.
همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار از سوم تا ششم دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران، رویداد دو روزه سرمایه گذاری خطر پذیر( UTInvest)از سوی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی سرمایه پذیر آغاز بکار کرد.
1836**1440

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


رئیس دانشگاه تهران


پارک علم وفناوری


سرمایه گذاری خطر پذیر