همایش ملی اثرات خشکسالی در خرم آباد برگزار می شود

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می شود تمامی مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد بنابراین علاقه مندان می توانند با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایند.
مراد سپهوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حوزه های تحت پوشش این همایش علوم محیط زیست، بوم شناسی و محیط زیست (عمومی) است که با محورهای خشکسالی و تغییر اقلیم، پایش، پیش بینی و مدیریت خشکسالی، اثرات و پیامدهای خشکسال و فناوری های نوین، سیاست ها، قوانین و مقررات خشکسالی، راهکارهای سازگاری و کاهش اثرات خشکسالی و کم آبی، اقتصاد آب، خشکسالی و آمایش سرزمین، خشکسالی و مدیریت کمی و کیفی منابع آب، خشکسالی و کشاورزی پایدار و آموزش، فرهنگ سازی و مشارکت بهره برداران و سازمان های مردم نهاد برگزار می شود.
وی اظهار داشت: افراد می توانند مقالات خود را تا اول بهمن به آدرس پست الکترونیکی droughtconf3@areeo.ac.ir یا نشانی خرم آباد، خیابان کشاورزی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با کدپستی 65896-68158 ارسال کنند.
سپهوند گفت: همچنین شماره تلفن 06633352798 آماده پاسخگویی به علاقه مندان در خصوص همایش است.
سیویلیکا یا مرجع دانش، یک پایگاه اینترنتی (وب سایت) خصوصی است که به نمایه‌سازی و نشر مجموعه مقالات همایش و کنفرانس‌های داخل کشور ایران می‌پردازد وتوسط تعدادی از دانشگاه‌ها و کنگره‌های ایران به عنوان مرجع پایگاه تخصصی معرفی می‌شود.
سیویلیکا، در سال 1384 آغاز به فعالیت نموده و در حال حاضر، مقالات تمامی رشته‌های علمی در چهار طبقه‌بندی اصلی علوم فیزیکی و مهندسی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و علوم سلامت را ارائه می‌نماید.
پایگاه سیویلیکا عضو کنسرسیوم محتوای ملی و این کنسرسیوم تامین‌کننده داده‌های کنفرانس‌ها و همایش‌های تخصصی کشور ایران است.
طی 50 سال اخیر، حدود 50 میلی متر از متوسط بارش ها در کشور کاسته شد و هم اکنون میانگین بارندگی ها به 230 میلی متر رسیده در حالی که این عدد در 30 سال گذشته بیش از 270 میلی متر بوده است.
7269/6060

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


فراخوان همايش


خشكسالي


لرستان