40 درصد تاکسی های ارومیه نیازمند نوسازی است

فخر الدین معصوم زاده روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار تاکسی نیازمند نوسازی مدل ۱۳۸۷ به پایین تر شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه از آغاز طرح نوسازی تاکسی های فرسوده شهر ارومیه ۸۲۳ دستگاه تاکسی نو شده، اظهار داشت: سایت نوسازی تاکسی های فعال است و امکان ثبت نام برای متقاضیان وجود دارد.

وی ادامه داد: امکان ثبت نام جهت نوسازی تاکسی های فرسوده ارومیه تا مدل ۸۷ فقط به صورت نقدی وجود دارد ولی با هماهنگی های لازم زمینه ارایه تسهیلات برای این خودروها نیز جود دارد.

معضوم زاده با بیان اینکه تعداد تاکسی های زرد شهری در ارومیه به نسبت جمعیت شهر کم است، گفت: با توجه به علاقه مند نبودن شهروندان ارومیه ای برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، نیازی به افزایش تاکسی های زرد شهری نیست.

وی با بیان اینکه استفاده شهروندان از خودروهای اینترنتی نیز نقش بسزایی در کاهش استفاده از تاکسی های شهری دارد، بیان کرد: دلیل اینکه تعداد تاکسی های زرد در سطح شهر ارومیه زیاد دیده می شود این است که شهروندان در هسته مرکزی شهر بیشتر به استفاده از خودروهای تک سرنشین تمایل دارند.

معاون نظارت سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با تاکید بر اینکه باید فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در سطح جامعه نهادینه شود، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای مهم این فرهنگ سازی کاهش آلودگی هوا در کلانشهرهاست.

۳۲۱۴/‏۳۰۷۲