65 تیم برنامه نویس دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر رقابت کردند

دبیر اجرایی هجدهمین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عصر جمعه در حاشیه این دوره از مسابقات به خبرنگار علمی ایرنا گفت: تیم های دانشجویی از 15 دانشگاه کشور مانند تهران، شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، الزهرا (س)، قم، کاشان و واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه امیرکبیر در این دوره شرکت کردند کردند.
اشکان میرزاحسینی یادآوری کرد شمار شرکت کنندگان نسبت به 2 دوره قبل بیشتر شده است؛ زیرا اینگونه مسابقات با معرفی دانشجویان برتر در تلاش است زمینه همکاری بیشتر دانشگاه و صنعت را فراهم کند.
به گفته وی، حدود نیمی از تیم های حاضر در این دوره مسابقات از دانشگاه امیرکبیر شرکت کرده اند و از مجموع چهار تیم برتر دانشگاه، یک تیم به دانشجویان ورودی امسال اختصاص دارد.
میرزاحسینی افزود: تیم برتر این دانشگاه به مسابقات برنامه نویسی غرب آسیا راه می یابد که یک ماه دیگر در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
بر پایه اطلاعات تارنمای دانشگاه امیرکبیر، برگزاری مسابقه بین المللی برنامه‌ نویسی دانشجویی (آی.سی.پی.سی)* از سال 1970 آغاز شد و مهمترین مسابقه‌ برنامه‌نویسی دنیا شناخته می‌شود. سال گذشته میلادی 40 هزار و 266 دانشجو از 2 هزار و 736 دانشگاه و 102 کشور جهان در این مسابقه شرکت کردند.
این رقابت ها شامل مجموعه ای از مسابقات است که به صورت مرحله ‌ای و برای کسب سهمیه حضور در مرحله‌ جهانی این مسابقه از سوی انجمن ماشین ‌های محاسباتی (آ.سی.ام)** برگزار می شود.
مرحله مقدماتی هجدهمین دوره این مسابقات در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می ‌شود و شرکت ‌کنندگان در قالب تیم‌ های سه نفره در یک سایت کامپیوتری بدون ارتباط با محیط خارجی قرار می ‌گیرند و شرکت‌ کنندگان پس از حل هر سوال، پیاده‌ سازی پاسخ به یکی از زبان‌های برنامه‌ نویسی رسمی مسابقه چون پیتون، سی، سی دو پلاس و جاوا را برای بررسی به سیستم داوری ارسال می ‌کنند.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………….
* ICPC / International Collegiate Programming Contest
**ACM /Association for Computing Machinery
علمی*1201*1961*

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


مسابقه دانشجویی


برنامه نویسی


دانشگاه امیرکبیر